Po dwóch latach pracy w North, Jonas „whimp” Svendsen postanowił odejść z duńskiej firmy. Jego zastępcą został Graham „messioso” Pitt.

Wspomniana we wstępie organizacja pojawiła się na scenie w 2017 roku. Marka podlegająca pod klub sportowy F.C. Copenhagen od razu zainwestowała w jedną z najlepszych duńskich drużyn, która konkurowała ze światową czołówką. North przez dwa lata od powstania stanęło na najwyższym podium między innymi podczas DreamHack Open Montreal 2018 DreamHack Masters Stockholm 2018. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze było tak kolorowo. Duńczycy niejednokrotnie zmagali się z problemami, jeśli chodzi o dyspozycję, które ostatecznie powodowały roszady w składzie.

Tym razem jednak nie doszło do zmian w dywizji, a w zarządzie pracodawcy podopiecznych Torbjørna „mithR-a” Nyborga. Z roli dyrektora esportowego zrezygnował bowiem Jonas „whimp” Svendsen, który był członkiem North Esports od samego początku. Postanowił jednak, że pora spróbować czegoś nowego i zamierza od teraz działać w Epic Games. Na podanym stanowisku zatrudniona została zatem nowa twarz – Graham „messioso” Pitt, wcześniej reprezentujący np. GODSENT. W szwedzkim tworze pracował jako tymczasowy szkoleniowiec.