Norweska organizacja poinformowała, że z dniem pierwszego sierpnia podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z zawodnikami CS:GO.

Przerwa między sezonem wiosennym a jesiennym powoduje, że organizacje na całym świecie decydują się na zmiany w drużynach CS:GO. Kolejnym podmiotem, który zdecydował się radykalnie podejść do tematu jest Nordavind, wszak całą dywizja Counter-Strike'a wylądowała na liście transferowej.

Skład Nordavind został zakontraktowany na początku lutego bieżącego roku, więc zaledwie pół roku od tego wydarzenia organizacja zdecydowała się odsunąć piątkę od gry. Nie powinno to jednak dziwić, ponieważ w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zespół był w stanie zapewnić sobie wyłącznie stabilne miejsce w najlepszej sześćdziesiątce rankingu HLTV. Największym osiągnięciem graczy w tym okresie było zajęcie drugiego miejsca Elisa Invitational Spring 2021.

Z pewnością oczekiwania wobec tego składu były zdecydowanie wyższe. Gwiazdą Nordavind w tym roku był niezaprzeczalnie Daniel „mertz” Mertz, który reprezentując tę organizację wypracował rating na poziomie 1.18. W początkowych założeniach, strzelcami, którzy mieli wtórować wynikami Mertzowi mieli być HS oraz TENZKI, lecz zdecydowanie nie nadążyli za swoim kolegą. Co ciekawe Daniel z takimi wynikami mógłby wzbudzić zainteresowanie Astralis, które potrzebowało snajpera, lecz najbardziej utytułowana duńska organizacja zakontraktowała osiemnastoletniego Lucky'ego.

Skład, który rozstał się z Nordavind:

  • Denmark Jesper „tenzki” Plougmann
  • Denmark Daniel „mertz” Mertz
  • Estonia Kevin „HS” Tarn
  • Estonia Anton „supra” Tšernobai
  • Germany Sabit „mirbit” Coktasar
  • United States Joshua „m1cks” Micks (trener)