Według doniesień francuskiego portalu 1pv.fr, Nabil „⁠Nivera⁠” Benrlitom ma zostać szóstym zawodnikiem CS:GO w organizacji Team Vitality.

Sześcioosobowe składy cieszą się coraz większa popularnością, a wiele czołowych ekip nazywa to rozwiązanie przyszłością Counter-Strike'a. Posiadanie w zanadrzu zawodnika czekającego na wprowadzenie do głównego składu wydaje się być bardzo sensowne, tym bardziej jeśli pomyślimy o tym w kontekście sportów tradycyjnych. Na takie rozwiązanie zdecydowały się już takie organizacje jak Astralis, czy Cloud9, a chęć na wdrożenie takiego modelu wyraziła również FURIA.

Kolejną drużyną, która za niedługo ma zakontraktować szóstego zawodnika ma być również Team Vitality. Według doniesień ów wybrańcem ma być obecny gracz Heretics – Nabil „⁠Nivera⁠” Benrlitom. Niektórzy być może kojarzą nazwisko, a to za sprawą tego, że Nivera jest młodszym bratem Adila „⁠ScreaM⁠” Benrlitoma, który jakiś czas temu porzucił Counter-Strike'a aby profesjonalnie zająć się VALORANTEM.

Nivera to zdecydowanie najlepszy gracz swojej obecnej drużyny. W tym roku wypracował sobie rating na poziomie 1.12, radząc sobie równie dobrze w roli strzelca, jak i snajpera. Według doniesień był on na szczycie listy potencjalnych kandydatów na szóstego zawodnika, stworzonej przez szkoleniowca Vitality – Rémy'ego „⁠XTQZZZ⁠” Quoniama. Mimo że transfer ma zadziać się „niedługo”, w tym momencie nie ma miejsca na roszady kadrowe, wszak zablokowano już składy mające wystąpić podczas DreamHack Open Fall, który gwarantuje punkty do Majora.

Jeśli transfer się wydarzy, Team Vitality będzie wyglądać nastepująco:

  • France Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut
  • France Dan „⁠apEX⁠” Madesclaire
  • France Cédric „⁠RpK⁠” Guipouy
  • France Richard „⁠shox⁠” Papillon
  • France Kévin „⁠misutaaa⁠” Rabier
  • Belgium Nabil „⁠Nivera⁠” Benrlitom
  • France Rémy „⁠XTQZZZ⁠” Quoniam (trener)