Jak podaje portal flickshot.fr skład Ninjas in Pyjamas ma w najbliższej przyszłości dokonać zmiany. Spowodowana jest ona słabą dyspozycją zespołu od bardzo długiego czasu.

Z drużyny ma odejść Jacob „pyth” Mourujärvi, który dołączył w szeregi NiP-u ponad rok temu. To on miał być lekarstwem na problemy, które już wtedy dotknęły Szwedów. Mimo to nie pomógł odzyskać utraconej gdzieś formy. Przez cały ten czas Nindże wygrały dwa turnieje – DreamHack Masters Malmö oraz IEM Oakland, lecz są to nikłe zasługi w porównaniu do tego, czego oczekuje od się od legend Counter-Strike'a. W tym czasie ich zdarzyła się największa porażka w historii tej organizacji. Po raz pierwzy w historii Ninjas in Pyjamas nie awansowało Majora, turnieju wspieranego bezpośrednio przez Valve.

Tym razem Ninjas in Pyjamas pokłada nadzieję w graczu Epsilon – William „draken” Sundin. Jest on częścią tego składu od około roku i pod jej banderą potrafili pokazać się z dobrej strony. Przykładem może być zajęte miejsce na turnieju World Cyber Arena 2016 World Finals. William zajmuje w drużynie rolę snajpera. Można się domyśleć, że Szwedzi wciąż szukają utalentowanego AWP-era. Już od dawna brakuje im kogoś takiego. Przez chwilę był to Maikelele oraz trochę dłużej allu, który notabene też wcześniej został wykupiony przez Ninjas in Pyjamas, tak jak to teraz ma być z drakenem.