OG przyjdzie powalczyć o wielki finał Global Esports Tour Dubai z NIP-em. Szwedzi wedle oczekiwań pokonali NASR, lecz nie w takim stylu, jak życzyliby sobie kibice.

W ćwierćfinałach Global Esports Tour Dubai działo się sporo, lecz finalnie górą i tak byli faworyci. To właśnie Movistar Riders, MOUZ, OG oraz Ninjas In Pyjamas awansowali do półfinału turnieju. Przez chwilę pełni niepokoju byli szczególnie fani NIP-u, którzy z pewnością mocno zdziwili się wchodząc na HLTV i widząc rezultat 0 do 1 po pierwszej mapie rywalizacji ich ulubieńców z NASR.

NASR zdołało zaskoczyć Ninjas In Pyjamas na Mirage’u i po powrocie z wyniku 5:10 domknęło pierwszą mapę rezultatem 14:16. Szwedzi wyraźnie zlekceważyli swoich przeciwników, bowiem już do drugiej potyczki na Overpassie podeszli w większym skupieniu. Ekipa es3taga doprowadziła szybko do wyrównania, a następnie zdominowała zespół ze Wschodu na Nuke’u, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść i awansując do półfinału Global Esports Tour Dubai.

W półfinale turnieju Ninjas In Pyjamas zmierzy się z OG, które z samego ranka pokonało 2 do 1 Complexity. Zespół F1KA i mantuu podobnie jak Szwedzi oddał swoim rywalom pierwszą mapę, lecz już na dwóch kolejnych był formacją zdecydowanie lepiej poukładaną. O awans do finału powalczą jutro również zawodnicy MOUZ z Movistar Riders.

  • 15:30 – European Union MOUZ vs Movistar Riders Spain
  • 19:00 – Sweden NIP vs OG European Union