Pojedynek promocyjny Ninjas in Pyjamas kontra mousesports to dość niespodziewany scenariusz turnieju ESL One Cologne 2017. Obydwie ekipy mają bilans 2:0, a wygrani awansują do fazy pucharowej.

• Mapa de_Cache – European Union mousesports 10:16 Sweden Ninjas in Pyjamas

Myszy podczas obrony bombsite'ów w pistoletówce zdecydowały się na taktykę na odbijanie BS-a. Wpuścili swoich przeciwników na A po czym skutecznie odbili go i zdobyli pierwszy punkt. Nie dali się zaskoczyć podczas rund eco przeciwnika, dzięki czemu zaczęli mapę od wyniku 3:0. Szwedzi pierwszy full postanowili rozegrać bardzo powoli, co nie odpłaciło się i oddali rundę na konto mousesports. Pierwszą rundę na konto „Nindży w piżamach” zdobył f0rest, który wszedł na wyżyny swoich możliwości i dysponując jedynie deaglem wyeliminował całą przeciwną drużynę. Można to mu zawdzięczać mentalne przełamanie Szwedów, ponieważ niedługo później rozbili ekonomię Myszy i doprowadzili do remisu 4:4. Szwedzi na prowadzenie wyszli dzięki wygranemu pojedynkowi jeden na jednego Xizta i oskara. Drużyna ropza nie pozostała zbyt długo dłużna i od razu odpowiedziała znów doprowadzając do remisu. Wrócili na prowadzenie dzięki agresywnej grze oskara, który na początku rundy wszedł w posiadanie bomby w mainie. Trzy punkty zdobyte pod rząd przez mousesports zmusiły Szwedów do rozegrania force buy'a. Paradoksalnie to właśnie podczas niego udało im się pokonać przeciwników, po udanym ataku na bombsite B. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 na korzyść mousesports.

W drugiej pistoletówce lepsi okazali się Szwedzi, którzy odparli atak na bombsite B. Nie mieli też problemów z rundami eco, więc znów zobaczyliśmy remis, tym razem 9:9. Atak na pierwszym fullu Myszy również okazał się nieskuteczny, dzięki czemu NiP powiększył swoją przewagę do 9:11. Dopiero wtedy udało im się zdobyć pierwszy punkt, lecz po straceniu kolejnego ich ekonomia legła w gruzach. To mocno wzmocniło przewagę Ninjas in Pyjamas. Było można zauważyć, że mousesports nie czuje się komfortowo po stronie atakujących. Powodem może być to, że Oskar po zdobyciu 24 zabójstw w pierwszej połowie, nie zdobył ani jednego od początku drugiej połowy. Dzięki temu Szwedzi nie mieli żadnego problemu aby zamknąć to spotkanie 10:16.