W wielkim finale DreamHack Masters: Malmö 2016, szwedzka drużyna Ninjas in Pyjams pokonała Natus Vincere 2:0.

Proces wybierania map:

  • Ukraine Na'Vi odrzuca de_cache,
  • Sweden NiP odrzuca de_train,
  • Ukraine Na'Vi wybiera de_dust2,
  • Sweden NiP wybiera de_cobblestone,
  • Ukraine Na'Vi odrzuca de_overpass,
  • Sweden NiP odrzuca de_inferno,
  • 3 mapa: de_mirage

de_dust2

Pierwszą rundę pistoletową tego spotkania zwyciężyło Natus Vincere. Dużą zasługę w zdobyciu tego punktu miał Ioann Edward” Sukhariev, który zdobył aż 4 fragi. Gracze Na'Vi bez większych problemów poradzili sobie również w dwóch następnych rundach przeciwko Szwedom z Ninjas in Pyjamas. Czwarta runda, zaś zapoczątkowała  serię 4 z rzędu, które wygrali gracze NiP. 
W odpowiedzi od rywali otrzymali oni taką samą ilość zdobytych punktów- na korzyść
Natus Vincere. Przegrywając 4:8, Szwedom udało się wygrać bardzo ważne eco. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Na'Vi.

Natus Vincere poradziło sobie również z drugą rundą pistoletową. Ten punkt nie pozwolił im jednak na powiększenie swojej przewagi. Już w kolejnej rundzie, zawodnicy NiP skutecznie obronili bombsite. Po doprowadzeniu do wyniku 10:10 ze strony Szwedów, Na'Vi skorzystało z taktycznej pauzy.
Gdy wynik wynik wynosił już 12:15 dla NiP, ich przeciwnicy- Na'Vi zdołali obronić dwa
map-pointy. Nie zdołali jednak doprowadzić do dogrywki i przegrali pierwszą mapę 14:16.

de_cobblestone

Tę mapę rozpoczęła wygrana Szwedów, którzy rozpoczęli po stronie antyterrorystów. Zdobyli trzy pierwsze punkty. Zawodnicy Na'Vi poradzili sobie podczas pierwszej rundy, w której mogli kupić pełny ekwipunek. Nie zdołali oni jednak odrobić strat. NiP powiększyło swoją przewagę do 5:1. Zdominowani przez przeciwników gracze Na'Vi wygrali dwie rundy z rzędu, po czym zawodnicy
Ninjas in Pyjamas doprowadzili do wyniku 7:3 na swoją korzyść.
Będąc w tragicznej sytuacji, finaliści MLG Columbus, zaczęli odrabiać straty i w rezultacie udało im się wygrać połowę 8:7!

Po zmianie stron, to właśnie zespół Natus Vincere zdołał wygrać rundę pistoletową.  Bez większych problemów udało mu się również powiększyć swoją przewagę do 13:7. Drużyna  NiP dopiero w tym momencie rozpoczęła próbę odrabiania strat. Po pięciu rundach z rzędu, które były na korzyść ich przeciwników, zdołali doprowadzić do wyniku 13:12 na korzyść Na'Vi. Udało im się dojść do remisu na 14:14, po czym wygrali dwie ostatnie rundy i wygrali de_cobblestone 16:14!

Sweden Ninjas in Pyjamas 2:Natus Vincere Ukraine

  • de_dust2 14:16 (9:6; 5:10)
  • de_cobblestone 14:16 (8:7; 6:9)