Polacy z Virtus.pro już dziś powalczą o awans do półfinału DreamHack Masters Malmö 2016, ich rywalem będzie szwedzki zespół Ninjas in Pyjamas.

Turniej w Malmö zbliża się ku końcowi, dziś możemy oglądać spotkania ćwierćfinałowe, a ich zwycięzcy powalczą jutro o awans do finału, w którym wygrany zainkasuje kwotę 100,000$. W jednym z dzisiejszych starć będziemy mogli oglądać dwóch wielkich weteranów sceny Counter-Strike'a – Virtus.pro zmierzy się z Ninjas in Pyjamas.

W fazie grupowej nasi rodacy poradzili sobie bardzo dobrze. W pierwszym meczu bez większych problemów pokonali FaZe Clan (16:8, skrót meczu), a dzień później zagrali w spotkaniu wygranych grupy D, gdzie wygrali z brazylijskim Tempo Storm (16:9, skrót meczu) i jednocześnie zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Dzisiejszy rywal Polaków, czyli szwedzkie Ninjas in Pyjamas, pierwszy mecz nie może zaliczyć do najlepszych w swoim dorobku. Szwedzi zmierzyli się wtedy z duńskim zespołem dignitas, z którym przegrali na mapie Overpass z wynikiem 2:16 (skrót meczu), spadając tym samym do meczu przegranych. W kolejnym spotkaniu Christopher 'GeT_RiGhT' Alesund i jego koledzy walczyli z drugą polską drużyną – Lounge Gaming i bez większych problemów pokonali naszych rodaków. Reprezentantom szwedzkiej organizacji w meczu o wyjście z grupy przyszło zmierzyć się z trudnym rywalem, jakim była drużyna Astralis (2:1, skrót meczu). Ostatecznie Szwedzi wygrali z Duńczykami i awansowali z drugiego miejsca w grupie C.

W tym ćwierćfinałowym spotkaniu na pewno nie zabraknie emocji! Wiemy, że forma Virtus.pro nie była ostatnio najlepsza, ale głęboko wierzymy, że po bardzo dobrych występach podczas fazy grupowej, Polakom uda się przełamać i powalczyć o zwycięstwo podczas DreamHack Masters Malmö 2016! Relację z tego spotkania będziemy dostarczać na bieżąco, więc zachęcamy do śledzenia naszej strony i profilu na facebooku.