Na naszych oczach tworzy się historia. NiP w spotkaniu z AVANGAR w ramach ósmego sezonu ECS przekroczyło niebywały próg ponad tysiąca wygranych map w swoich oficjalnych spotkaniach.

Szwedzka organizacja po raz kolejny zaskoczyła świat CS:GO. Tym razem nie zrobili tego roszadami w składzie, ani zwycięstwem na ważnym turnieju. Osiągnęli coś znacznie cięższego do zrealizowania. Zwycięstwo Ninjas in Pyjamas w dzisiejszym pojedynku z AVANGAR (16:12 – train), było bowiem tysięczną wygraną mapą w historii organizacji. Nie było to jednak ich ostatnim słowem w tym pojedynku. Kolejną lokalizację przypisali na swoje konto wynikiem 16:6, przez co przełamali tę niebotyczną liczbę.

Ekipa f0resta jest zarazem rekordzistą w największej ilości rozegranych map (1,620). Wydaje się zatem, że kwestią czasu jest, kiedy Szwedzi przekroczą próg dwóch tysięcy rozegranych lokacji. Tak wspaniałe liczby są spowodowane głównie długim stażem organizacji w CS:GO. NiP możemy obserwować już od 2012 roku, czyli od samych początków najpopularniejszego obecnie shootera.