Ninjas In Pyjamas nie dało najmniejszych szans OG w Global Esports Tour Dubai. Europejski zespół swój debiutancki turniej z F1KIEM i NEOFRAGIEM kończy więc na etapie półfinału.

Ninjas In Pyjamas przybyło do Dubaju w niepełnym składzie. Do zdrowia dość po chorobie nie zdołał bowiem nadal lider drużyny – hampus. Szwedzi do turnieju podejść musieli więc z ztrem, co pozwoliło nam wierzyć, że karty na Global Esports Tour nie są jeszcze rozdane i OG będzie mogło namieszać na lanie. Niestety tak się nie stało i reprezentanci duńskiej organizacji kończą imprezę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na etapie półfinału.

Ninjas In Pyjamas okazało się dla OG przeszkodą na ten moment nie do pokonania. Szwedzi rozprawili się z europejskim zespołem już na dwóch mapach w pełni kontrolując ich przebieg. Na Mirage'u i Overpassie ekipa nexy potrafiła wywalczyć łącznie jedynie 16 rund. Najlepszymi graczami po stronie duńskiej organizacji w starciu z NIP-em byli dziś NEOFRAG i F1KU, czyli nowe nabytki klubu.

European Union OG 0:2 Ninjas In Pyjamas Sweden

  • Overpass – 11:16
  • Mirage – 5:16

F1KU kończy więc pierwszy swój poważny turniej w barwach OG z oceną 1,08. Jeszcze lepiej w debiucie wypadł NEOFRAG. Czech po dwóch dniach rywalizacji w Dubaju jest jednym z najlepszych graczy na Global Esports Tour Dubai, osiągając rating 1,14.