Jak widać walka o swoje poza serwerem finalnie się opłaciła, Ninjas in Pyjamas bowiem ostatecznie wylądowali w finale FLASHPOINT 3. Szwedzi i device zmierzą się w nim z mousesports.

Po trupach do celu, tak można podsumować NIP na turnieju FLASHPOINTA. Zawodnicy organizacji zaczęli fatalnie – od sensacyjnej przegranej z Anonymo w 1. rundzie drabinki. Później jednak miała miejsce znana historia z odwołaniem i powtórzeniem meczu, w którym notabene Polacy byli również blisko wygranej. Niemniej jednak nie ma co rozpamiętywać, gdyż NIP od tamtego czasu przypominało walec. Walec, który likwiduje każdą przeszkodę na swojej drodze, prędzej czy później. Tak oto device i spółka pokonali w finale konsolidacyjnym G2, czyli drużynę, która wcześniej zrzuciła ich do drabinki przegranych. W drugim starciu między tymi ekipami najważniejszą rolę odegrała gwiazda drużyny, czyli device – snajper miał rating 1.31 i łącznie aż 73 fragi (k/d +24), dzięki czemu wprowadził swój zespół do finału. Tam czeka już mousesports, czyli bezapelacyjnie najlepsza drużyna turnieju. Myszki nie straciły dotychczas nawet mapy, a mierzyły się kolejno z fnatic, BIG, Astralis i G2.

Po stronie G2 zawiódł przede wszystkim huNter-, który zazwyczaj jest najjaśniejszą postacią w zespole. Bośniak w meczu z NIP-em jednak wyraźnie przygasł i nie był w stanie stawić czoła device'owi. To samo można powiedzieć o jego kuzynie, czyli NiKo, który również mógł zagrać lepiej. W efekcie G2 ląduje na 3. miejscu, zgarniając przy tym 1400 RMR Points i 7 tysięcy dolarów. Tuż poza podium uplasowało się Heroic z 5 tysiącami nagrody i 1300 punktów RMR.

Dzisiaj zaś zobaczymy mecz o 5. miejsce pomiędzy Astralis a BIG. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Jutro 0 21:00 zagrają ze sobą mousesports i NIP w wielkim finale turnieju. Wygrany otrzyma 17 tysięcy dolarów i 1600 RMR Points.