W 2021 roku Oleksandr „s1mple” Kostyliev zdobył aż 8. tytułów MVP. Dotychczas nikomu nie udało zbliżyć się nawet do takiego wyniku.

W 2021 roku s1mple bił wszelkie rekordy. Ukraińcowi udało się zrównać liczbą zdobytych tytułów MVP z Duńczykiem Nicolaiem „dev1cem” Reedtzem, co jeszcze przed startem sezonu wydawało się wręcz niemożliwe. Nikt wcześniej nie zdołał bowiem wygrać w jednym roku aż ośmiu statuetek dla najlepszego zawodnika turnieju, ba – nikt do tej liczby wcześniej się nawet nie zbliżył.

Dotychczas zawodnikom udało się zdobyć maksymalnie sześć statuetek MVP w jednym roku. Takiego wyczynu dokonał w 2013 GeT_RiGhT, ZywOo w 2020 i rzecz jasna sam s1mple w 2016, gdy został wybrany najlepszym graczem sezonu. W 2021 Ukrainiec postanowił zawiesić poprzednikom i samemu sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

W ubiegłym roku s1mple aż ośmiokrotnie odbierał statuetkę najlepszego gracza turnieju. Jedna z nich przyznana została Ukraińcowi za PGL Major Sztokholm.  Poza tym zawodnik NAVI był wybierany najlepszym zawodnikiem BLAST Premier Global Finals 2020, DreamHacka Masters Spring, StarLadder CIS RMR; IEM-a Cologne, ESL Pro League Season 14, BLAST Premier Fall Finals oraz BLAST Premier World Finals 2021.