Według najnowszych doniesień Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač miałby niedługo dołączyć do G2 Esports. Informację tę podały strony HLTV oraz 1pv.fr.

Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač przez wielu uznawany był za jednego z najlepszych graczy Counter-Strike'a w historii. Tego nie potwierdzają ostatnie wyniki Bośniaka, jak i całego zespołu FaZe Clan, który okazał się jedną z najgorszych drużyn w ESL Pro League.

Według doniesień portali HLTV.org oraz 1pv.fr, czyli źródeł bardzo rzetelnych informacji oraz wielu doniesień, które później okazywały się prawdą, Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač miałby za niedługo dołączyć do swojego kuzyna pod banderą G2 Esports. Na ten moment nie jest wiadomo jakiego gracza zastąpiłby w francuskiej drużynie, lecz najprawomocniej byłby to François „⁠AmaNEk⁠” Delaunay. Oznaczałoby to, że NiKo po raz pierwszy od długiego czasu nie musiałby zajmować się prowadzeniem swojej ekipy.

NiKo jest częścią FaZe Clanu od 2017 roku, a jego wykup z mousesports według plotek opiewał na $500.000. W barwach tej organizacji zdobył kilka pucharów oraz sześć tytułów MVP. W 2017 oraz 2018 roku zajął kolejno 2 i 3 miejsce w rankingu najlepszych graczy HLTV. Jednak ostatnio FaZe Clan trawione jest przez problemy, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Przez ostatnie dziewięć miesięcy wykonali kilka zmian w składzie, a żadna z nich nie przyniosła zamierzonych efektów.

Z kolei G2 Esports ma za sobą naprawdę dobre pół roku. Mimo że nie udało im się wygrać żadnego turnieju, wiele osób mówiło o nich w kontekście najstabilniejszych zespołów tego roku. Sukcesywnie zaliczali wysokie lokaty w wielu turniejach, co pod koniec września zaowocowało 1. miejscem w rankingu HLTV. Kilka minionych tygodni jednak mogą wskazywać na zmiany. Nagły spadek formy u Francuzów spowodował, że przegrali cztery mecze z rzędu w ESL Pro League, w tym wczoraj z x-kom AGO.

Jeżeli ta informacja by się potwierdziła, G2 Esports miałoby następujący skład:

  • France Kenny „kennyS” Schrub
  • France Audric „JaCkz” Jug
  • Serbia Nemanja „nexa” Isaković
  • Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter-” Kovač
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • France Damien „maLeK” Marcel (trener)