Nikola „NiKo” Kovač został kolejnym graczem, który znalazł się w rankingui dwudziestu najlepszych graczy minionego roku według serwisu HLTV.org. Zawodnik mousesports uplasował się na jedenastej pozycji, pokonując tym samym takich rywali jak GeT_RiGhT, czy chociażby GuardiaNa.

Ten niespełna dwudziestoletni chłopak może zaliczyć rok 2016 do całkiem udanych. Grający w mousesports NiKo pełni rolę lidera zespołu. Z całą pewnością to on stanowi podporę całej drużyny i kiedy trzeba – potrafi unieść na swoich barkach niemal całą grę. Chociaż jedynym ubiegłorocznym zwycięstwem, jakie wraz z zespołem zdobył Nikola była wygrana podczas Acer Predator Masters Season 2, trzeba przyznać, że praktycznie w każdym turnieju mouz pod przywództwem Bośniaka plasowało się w czołówce.

Dwa największe sukcesy 2016 roku, to przede wszystkim zajęcie trzeciego miejsca w pierwszym sezonie ELEAGUE, po tym, jak w półfinale mousesports przegrało z późniejszymi zwycięzcami, czyli Virtus.pro. Za tę pozycję drużyna zgarnęła $70 000. Jak mogliśmy później zobaczyć, NiKo wraz z zespołem ma pecha, co do przegrywania z drużynami, które okazują się być tryumfatorami całych zawodów. Nie inaczej było w przypadku ESL Pro League Season 4. W Brazylii, lepsi w półfinale okazali się być reprezentanci Cloud9. Miejsce na najniższym szczeblu podium – zważając na rywali – było z pewnością zadowalającym osiągnięciem.

Trochę mniejszym niż powyższe, w znaczeniu rangi wydarzenia, ale jednak z pewnością miłym akcentem w trakcie sezonu było zajęcie drugiego miejsca w ramach Gfinity CS:GO Invitational. Porażka z Team EnVyUs zmusiła zarówno Nikole jak i cały zespół do nacieszenia się wygraną w wysokości $30 000. 

Zastanówmy się, jak będzie wyglądała przyszłość tego bardzo utalentowanego młodego zawodnika. W mojej opinii, NiKo ma ogromne szanse na awansowanie w przyszłej edycji tego rankingu. Pamiętajmy, że ma przed sobą jeszcze bardzo długą karierę, a tempo, w jakim idzie do przodu jest zdumiewające. Zdolności przywódcze i radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach są tylko tego dowodami. Najważniejszy sprawdzian dla niego rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, kiedy to wystartuje ELEAGUE Major 2017. Miejmy nadzieję, że o tym zawodniku będziemy coraz więcej słyszeć oraz że będzie mógł świętować wspólnie ze swoim zespołem na najwyższym stopniu podium jednego z prestiżowych turniejów!

Poniżej możemy zobaczyć infografikę przygotowaną przez HLTV, która pokrótce przedstawi nam formę Nikoli „NiKo” Kovača w 2016 roku.

@HLTV.org