Według doniesień portalu HLTV.org, duński zawodnik Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen ma prowadzić zaawansowane rozmowy z organizacją OG Esports.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, organizacja OG Esports potwierdziła plotki o końcu współpracy z Nathanem „⁠NBK-⁠” Schmittem, który był częścią zespołu od początku powstania zespołu u schyłku 2019 roku. Według najnowszych informacji, międzynarodowy skład przyjmie w swoje szeregi drugiego Duńczyka – Nikolaja „⁠niko⁠” Kristensena.

niko w ubiegłym roku wdrapał się na szczyt rankingu HLTV reprezentując barwy Heroic. Duński zespół zdominował początek okresu, w którym Counter-Strike w pełni przeniósł się do internetu z powodu pandemii, a przez cały ubiegły rok wygrali ESL One Cologne oraz DreamHack Open Fall. Jednak gorsze wejście w 2021 poskutkowało natychmiastowymi zmianami, dlatego organizacja zakontraktowała Ismaila „⁠refrezha⁠” Ali praz Rasmusa „⁠sjuush⁠a” Becka w miejsce Johannesa „⁠b0RUPa⁠” Borupa oraz Nikolaja „⁠niko⁠” Kristensena.

Sam niko przez cały ubiegły rok wypracował sobie rating na poziomie 1.09. Duńczyk był stabilnym filarem dla swojego zespołu, lecz zdecydowanie nie był graczem pierwszoplanowym. Być może właśnie tego szuka w nim OG Esports, które musi się streszczać z przycięciem piątej osoby do składu. Już 8 marca wystartują rozgrywki ESL Pro League, w których OG będzie uczestniczyć.