Izako Boars poinformowało o odsunięciu dwóch graczy od głównego składu. Głównym powodem zmian są niesatysfakcjonujące wyniki.

Jak się okazuje ostatnie zmiany ról wewnątrz Izako Boars nie były przypadkowe. Zgodnie z ogłoszeniem organizacji, od głównego składu zostali odsunięci Mateusz „TOAO” Zawistowski oraz Karol „Enzo” Lasota. Niedługo mamy poznać zawodników, którzy wypełnią powstałą lukę.

Karol „Enzo” Lasota dołączył do Izako Boars zaledwie na początku lipca. Wraz z Arkiem „Vegi” Nawojskim uzupełnili skład po sprzedaniu Huberta „⁠Szejna⁠” Światłego oraz Kamila „⁠siuhego⁠” Szkaradka do akademii mousesports. Z kolei przygoda Mateusza „TOAO” Zawistowskiego w Dzikach trwała ponad dwa lata, a przez zdecydowaną większość tego okresu TOAO pełnił rolę prowadzącego. Oto jak zmiany wytłumaczył nam Paweł Potoczny, menadżer zespołu:

Decyzja była obwarowana wieloma czynnikami, o których ciężko dziś mówić. Ja bez wyrzutów sumienia mogę powiedzieć, że z mojej perspektywy są to jedni z najlepszych graczy w Polsce. Jeśli chodzi o Enzo, to nie doszliśmy do porozumienia w sprawie pozycji i ról jakie ma pokryć w zespole, bo te odpowiadające mu, nie wpasowywały się w nasze ustalenia taktyczne. Jeśli chodzi o TOAO, to kończy się nasza ponad dwuletnia przygoda, podczas której nieraz święciliśmy sukcesy. Mimo to podjęliśmy decyzję, że potrzebna jest mocna zmiana gry, a do tego potrzebny jest nowy prowadzący, który zostanie ogłoszony niebawem. 

Trzeba przyznać, że Izako Boars od ostatnich zmian kadrowych wypadało zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ich barwy reprezentują tak głośne nicki jak byali, STOMP oraz Vegi, a przez ostatnie trzy miesiące byli w stanie jedynie zapukać do światowego top50. Na ten moment jedynym satysfakcjonującym wynikiem jest drugie miejsce w tabeli PGE Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej, gdzie Dziki nie przegrały jeszcze żadnego meczu.