Organizacja poinformowała o odsunięciu dwóch zawodników od głównego składu CS:GO. niko i b0RUP znaleźli się na ławce rezerwowych.

Jeszcze kilka miesięcy temu Heroic mogło pochwalić się zajęciem pierwszego miejsca w rankingu HLTV. Dziś organizacja dość niespodziewanie poinformowała o poważnych smianach w składzie, odsuwając od drużyny Nikolaja „niko” Kristensena oraz Johannes „b0rupa” Borupa.

Skład Heroic został skompletowany w kwietniu ubiegłego roku, gdy w szeregach duńskiej formacji pojawili się Nikolaj „niko” Kristensen oraz szkoleniowiec Nicolai „HUNDEN” Petersen. Zaledwie cztery miesiące później Duńczycy wspięli się na sam szczyt rankingu HLTV, odnosząc sensacyjne zwycięstwo podczas ESL One Cologne 2020. Jednak nie był to jedyny sukces ekipy prowadzonej przez Caspera „CadiaNa” Møllera, wszak święcili tryumfy jeszcze podczas DreamHack Open Fall 2020. Heroic wciąż znajduje się w ścisłej światowej czołówce, zajmując 7. szczebel w zestawieniu najlepszych zespołów.

Stąd ogłoszenie dotyczące zmian w składzie może wydać się dość szokujące. Heroic w tym roku jeszcze nie miało okazji zaprezentować pełni swoich możliwości, wszak od początku 2021 zagrali jedynie w jednym turnieju.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez organizację, Nikolaj „niko” Kristensen oraz Johannes „b0rup” Borup zostali ze skutkiem natychmiastowym przeniesieni na ławkę rezerwowych. Mimo że na ten moment nie wiadomo mógłby zająć miejsce wspomnianego duetu, włodarze zapewniają o szybkim rychłym ogłoszeniu nowych graczy. Prawdopodobnie Heroic mogło zdecydować się przyjąć pod swoje skrzydła zawodników reprezentujących niegdyś barwy North, które zakończyło działalność na rynku esportowym.

Skład Heroic:

  • Denmark Casper „⁠cadiaN⁠” Møller
  • Denmark Martin „⁠stavn⁠” Lund
  • Denmark René „⁠TeSeS⁠” Madsen
  • Denmark Johannes „⁠b0RUP⁠” Borup (ławka)
  • Denmark Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen (ławka)