Będziemy mieli derby regionu CIS w półfinale PGL Major Sztokholm. Natus Vincere wytrzymało presję faworyta i rozprawiło się z Vitality w ćwierćfinale turnieju.

Gra Vitality po stronie atakującej na Duście 2 mogła napawać optymizmem. Po pierwszej połowie Francuzi prowadzili z NAVI 8 do 7, a ZywOo wygrywał większość kluczowych pojedynków przeciwko s1mple'owi. Po zmianie stron to jednak Ukrainiec bardziej wyróżniał się na tle Francuza. Show skradł jednak jego kolega z drużyny – Perfecto. Natus Vincere dzięki kapitalnej dyspozycji Rosjanina wygrało 8 rund, zapewniając sobie aż 7 punktów mapowych. Następnie Pszczółki próbowały jeszcze ratować wynik i wracać do meczu, jednak nieskutecznie.

Na Nuke'u mecz także lepiej rozpoczął się dla Francuzów. Ci  pomimo przegranej rundy pistoletowej prowadzili w pewnym momencie 7 do 3, a pierwszą połowę kończyli z trzypunktową zaliczką. Druga pistoletówka także wpadła jednak na konto Natus Vincere i nagle z przewagi Pszczółek nie zostało już nic. Po pierwszej rundzie na fullu Vitality potrafiło ponownie odskoczyć swoim rywalom z wynikiem, ale ci podobnie jak wcześniej potrafili znowu wyrównać, a następnie wysunąć się na prowadzenie i zakończyć spotkanie już na dwóch mapach.

Wynik spotkania:

France Vitality 0:2 Natus Vincere Russian Federation

  • Dust2 – 10:16
  • Nuke – 13:16

Agencja gamingowa Fantasyexpo przy współpracy z firmą FRENZY przygotuje polską transmisję z PGL Major Stockholm 2021. Jej partnerami zostali – Samsung Odyssey, KFC, BLIK, Logitech G, Pringles, Reebok oraz Grześki, którzy przygotowali szereg aktywności dla fanów i widzów. Dlatego zachęcamy do bacznego śledzenia polskiej transmisji!