Francuski zawodnik Richard „shox” Papillon może wrócić na Stary Kontynent. Według doniesień ma rozstać się z Team Liquid ze względu na słabe wyniki na Majorze.

Mariaż Richarda „shoxa” Papillona z amerykańską sceną może dobiec końca. Według portalu dotesports.com, francuski zawodnik sam poprosił o odsunięcie od głównego składu. Powodem oczywiście są niezadowalające wyniki, szczególnie na PGL Major Antwerp 2022, gdzie zespół zaliczył trzy szybkie porażki w Fazie Legend. Jednak decyzja została umotywowana również zmęczeniem zawodnika, który musi podróżować między kontynentami. Warto zaznaczyć, że dwudziestodziewięcioletni zawodnik posiada żonę i potomstwo we Francji.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że eksperymentalny skład Teamu Liquid nie wypalił. Na PGL Major Antwerp 2022 amerykańska drużyna z Francuzem na pokładzie zakończyła Fazę Legend z bilansem 0-3. Trzeba jednak przyznać, że trafili na swojej drodze na wymagających oponentów, wszak zostali pokonani m.in. przez Heroic i FURIĘ, którzy awansowali do fazy pucharowej.

Co ciekawe, jeszcze podczas rozgrywek w Antwerpii, kapitan zespołu Teamu Liquid wypowiadał się o shoxie w bardzo ciepłych słowach. Według niego, Francuz ma bardzo dużą wiedzę o rozgrywce i jest nieocenioną pomocą dla prowadzącego, ponieważ potrafi dodawać pomysły w trakcie rundy, widząc lepsze rozwiązania.

Decyzja ma wejść w życie dopiero na koniec wiosennego sezonu, czyli Team Liquid wystąpi w niezmienionym składzie jeszcze na Intel Extreme Masters Dallas, które odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca. Na ten moment nie wiadomo gdzie może trafić shox oraz czy od razu rozwiąże kontrakt.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.