Wiele wskazuje na to, że w Dywizji Mistrzowskiej nie zobaczymy głównego składu Anonymo. Jeszcze dziś poznamy oficjalne stanowisko PLE.

Spotkania Anonymo w Polskiej Lidze Esportowej miały elektryzować polską społeczność, która jeszcze chętniej miała śledzić rozgrywki. Trudno się z tym nie zgodzić formacja Snaxa to niewątpliwie najbardziej medialna drużyna Counter-Strike’a w Polsce. Nic więc dziwnego, że to głównie na nich byłyby wpatrzone oczy największej grupy kibiców.

Niestety główny skład Anonymo z nie do końca jasnych powodów może nie wystąpić w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Podopiecznych IMD zastąpić by miała za to ich akademia, która została powołana zaledwie kilka dni temu na rozgrywki Ligi Akademii od ARRMY. Cała piątka nie jest zbytnio znana na polskiej scenie CS-a. Chłopaki do rozgrywek przystąpiliby zdecydowanie jako underdog, co im jednak nie przeszkadza.

Przed nami wielka szansa na pokazanie się przed większą publicznością i sprawdzeniem, na co nas stać. 0 presji, wiemy że jesteśmy underdogiem, ale postaramy się coś namieszać – pisze na swoim Twitterze Wiktor Lachowicz, jeden z zawodników Anonymo Academy.

Żadna ze stron wciąż nie odniosła się do tej sytuacji, a z naszych informacji wynika, że sytuacja jest rozwojowa i rozmowy między organizatorem a Anonymo wciąż trwają. Mimo to na trwającej transmisji z pierwszej kolejki PLE zaprezentowano taki skład Anonymo.

Rozgrywki Dywizji Mistrzowskiej PLE startują jednak już dziś. Na start Izako Boars podejmie PGE Turów. Następnie czeka nas rewanż za finał mistrzostw Polski – AGO zmierzy się z HONORIS. Samym wieczorem PACT zagra z TPT.