Według doniesień, które dziś pojawiły się w sieci Lukas „gla1ve” Rossander nie wystąpi na nadchodzącym BLAST Premier Fall Groups.

Według informacji podanych przez portal dexerto, Astralis wystąpi na BLAST Premier Fall Groups w zmienionym składzie. Andreas „Xyp9x” Højsleth ma zastąpić prowadzącego w duńskim zespole Lukasa „gla1ve'a” Rossandera, który potrzebuje trochę wolnego czasu ze względu na nadchodzące urodziny dziecka. Przedstawiciele organizacji potwierdzili, że gla1ve przez pewien okres zniknie z głównego składu, wszak otrzymał „tacierzyńskie”.

Andreas „Xyp9x” Højsleth trafił na ławkę rezerwową Astralis przed startem 14. sezonu ESL Pro League, kiedy to został zastąpiony osiemnastoletnim snajperem – Philipem „⁠Lucky⁠” Ewaldem, który niedawno podpisał kontrakt z organizacją. Xyp9x ma być obecny na treningach duńskiej drużyny, która ćwiczy przed nadchodzącym BLAST Premier Fall Groups. Co ciekawe, Lukas „gla1ve” Rossander znajduje się na serwerze w roli trenera zamiast Danny'ego „zonica” Sørensena.

Warto wspomnieć, że Andreas „Xyp9x” Højsleth nie jest pewny swojej przyszłości w Astralis. Zaledwie trzy tygodnie temu powiedział: Kocham Astralis, jednak jest to świetna okazja żeby się rozejrzeć, znaleźć nowe możliwości, zobaczyć co niesie przyszłość. Odbyłem już pierwsze rozmowy z Astralis, lecz nic nie zostało sztywno ustalone. Wiem, że chcę kontynuować grę na najwyższym możliwym poziomie. Nie widzę problemu aby wykorzystać moje umiejętności oraz doświadczenie aby zbudować nową drużynę lub pomóc innemu wejść na wyższy poziom.