Trzech zawodników stanowiących większość byłego składu Izako Boars może niedługo założyć koszulki szwedzkiej organizacji 9INE.

Paweł „byali” Bieliński, Karol „Enzo” Lasota oraz Mateusz „TOAO” Zawistowski niedługo mogą znaleźć organizację na najbliższy sezon. Według informacji, do których dotarła nasza redakcja, były skład Izako Boars prowadzi zaawansowane rozmowy ze szwedzką organizacją 9INE.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, trójka graczy niegdyś reprezentująca Izako Boars, chce kontynuować wspólną grę. Rozstali się z Arkiem „Vegi” Nawojskim, który według doniesień ma wylądować w nowym zespole Anonymo Esports, oraz Danielem „STOMPEM” Płomińskim. Aby uzupełnić drużynę, trójka byłych Dzików prowadzi obecnie testy graczy – w kręgu zainteresowań są głównie młodzi zawodnicy.

Izako Boars razem z końcem 2022 rozstało się z całą dywizją CS:GO ze względu na niezadowalające wyniki. Skład w 2021 roku w szczytowym momencie osiągnął 51. pozycję w rankingu HLTV. Zdecydowanie największy sukces minionych dwunastu miesięcy to zwycięstwo Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej, jednak trzeba przyznać, że dla organizacji był to bardzo pechowy rok. Zawodnicy trapieni byli poważnymi problemami zdrowotnymi, które wymuszały zmiany w momencie gdy wydawało się, że Izako Boars stabilizuje formę.

9INE to istniejąca od 2015 roku szwedzka organizacja oraz agencja marketingowa, której mottem jest zdobywanie mistrzostw. Historycznie wysoką pozycją w rankingu HLTV dla organizacji jest 72. szczebel, który wywalczyli reprezentanci z Turcji.