Według niepotwierdzonych informacji, które pojawiły się w sieci z wielu źródeł, Timofey „⁠interz⁠” Yakushin ma niedługo się rozstać z Cloud9.

Jako pierwszy informację o możliwych zmianach w składzie podał znawca sceny CIS – Alexey „⁠OverDrive⁠” Birukov na swoim Telegramie. Kolejne źródła zaczęły potwierdzać tę plotkę, a nawet ujawniono potencjalnych graczy, którzy są przymierzani do zastąpienia Timofeya „⁠interz⁠” Yakushina.

Amerykańska organizacja ma na celowniku wielu zawodników, wszak jest jeszcze w trakcie poszukiwań, lecz najczęściej wymieniani są: Igor „⁠Forester⁠” Bezotecheskiy, Sanjar „⁠SANJI⁠” Kuliev oraz Timur „⁠buster⁠” Tulepov. Jeśli zmiany oficjalnie wejdą w życie, będzie to koniec najdłużej wspólnie grającego składu w czołówce CS:GO, który uformował się na początku 2020 roku.

Cała trójka graczy wymieniona wyżej musiałaby zostać wykupiona z kontraktu, mimo że próżno ich szukać na serwerach. Igor „⁠Forester⁠” Bezotecheskiy przebywa na liście transferowej Entropiq, jako jedyny zawodnik w czeskiej organizacji. Igor zdecydowanie był gwiazdą swojego składu, więc marka z pewnością chciałaby zarobić na jego sprzedaży. W ciągu ostatniego roku Rosjanin może pochwalić się ratingiem na poziomie 1.11, więc byłby sporym wzmocnieniem dla Cloud9.

Sanjar „⁠SANJI⁠” Kuliev oraz Timur „⁠buster⁠” Tulepov wciąż są związani z Virtus.pro. Skład występujący pod nazwą Outsiders po wymianie tej dwójki wszedł na nowy poziom, a następnie podniósł puchar IEM Major Rio 2022. SANJI uznawany jest za jednego z najlepszych graczy wspomagających na profesjonalnej scenie CS:GO, choć z pewnością może mu brakować tzw. firepower. Z kolei buster usiadł na ławie przez znaczy spadek formy, a kilkumiesięczna przerwa mogła poprawić jego umiejętności indywidualne.