Jak określił to sam menadżer Illuminar Gaming – egzotyki nie ma, ale wybór nowego gracza może zaskoczyć niejedną osobę. IHG rozpoczęło dziś testy Mateusza „bozydara” Jaworskiego.

W tym tygodniu doszło do jednego z najgorętszych transferów polskiej sceny – Paweł „innocent” Mocek przyjął propozycję dołączenia do MAD Lions i opuścił Illuminar Gaming. Jak się okazało, hiszpańska organizacja nie musiała nawet zapłacić za wykup Mocka, wszak temu kilka tygodni wcześniej skończył się kontrakt.

Dziś polski zespół rozpoczął treningi z nowym zawodnikiem, po tym jak swoją przerwę zakończył Paweł „reatz” Jańczak. Według informacji, do których dotarła do nasza redakcja, IHG zdecydowało się przetestować Mateusza „bożydara” Jaworskiego, którego większość czytelników może kojarzyć z występów w kwalifikacjach do drużyny Piotra „izaka” Skowyrskiego, która reprezentowała Polskę na ASUS ROG Join The Republic Challenge.

Jaworski w wywiadzie, który został opublikowany pod koniec kwietnia bieżącego roku na łamach naszej strony przyznał, że za sprawą hejtu zdecydował się chwilowo zawiesić swoją działalność na scenie esportowej.  Przypomnijmy, że bożydar niegdyś został oskarżony o korzystanie ze wspomagaczy w CS:GO. Dowodem w sprawie miały być pewne zrzuty ekranu, na których ktoś z podobnym nickiem do bozydara tłumaczy działanie cheatów. Nie udowodniono jednak, że faktycznie był to Jaworski, ani nawet autentyczności zdjęć, lecz społeczność i tak wydała wyrok, nie chcąc słuchać wyjaśnień. W ubiegłym roku zawodnik wrócił do czynnej gry, w pierwszej połowie 2020 wziął udział m.in. w kwalifikacjach do ESL Mistrzostw Polski oraz do europejskiego Minora.

Oczywiście nie jest jeszcze pewne, czy bożydar zagości w Illuminar na dłużej. Obecnie prowadzone są pierwsze testy i treningi, po których drużyna podejmie decyzje w sprawie Mateusza Jaworskiego. Wybór ten częściowo potwierdził Mateusz Sówek, menadżer zespołu, który wspomniał, że testowany gracz jest jego imiennikiem.