Coraz głośniej słychać plotki dotyczące Majorów w 2023 roku. Według doniesień potencjalnymi gospodarzami mają być BLAST oraz Perfect World.

Według nieoficjalnych informacji, Majory w 2023 roku mogą trafić w ręce BLAST oraz Perfect World. Najpierw o takim scenariuszu poinformował Chad „SPUNJ” Burchill podczas programu HLTV Confirmed, zaś teraz informuje o tym portal jaxon.gg.

Najważniejszą informacją jest fakt, że organizatorzy turniejów chcący zająć się jednym z Majorów w przyszłym roku, mieli czas na zgłoszenia swoich propozycji do końca czerwca bieżącego roku. Wśród faworytów znajdują się BLAST oraz Perfect World, którzy mieliby zająć się organizacją Mistrzostw Świata w 2023 roku. Potwierdziłoby to słowa Charlotte Kenny, pani dyrektor marki BLAST, która w niedawnym wywiadzie powiedziała „BLAST zawsze jest zainteresowany Majorem. (…) Miejcie rękę na pulsie. Gdy przyjdzie na to czas, zorganizujemy Majora.”

Jeśli przyszłoroczny Major trafi w ręce Perfect World, otwiera to możliwość do organizacji pierwszych Mistrzostw Świata w Azji. Firma ta od lat współpracuje z Valve i jest odpowiedzialna za „chińską wersję CS:GO”, która zgoła różni się od tej którą dobrze znamy. Najważniejszą różnicą są np. inne wersje skórek do broni, czy oficjalny match-making z tick 128. Perfect World przed erą covid co roku organizowało CSGO Asia Championship.