Jak podaje portal Jaxon.gg, Kristian “k0nfig” Wienecke został wydalony z głównego składu Astralis za wdanie się w bójkę.

Według plotek dwa tygodnie temu po zakończonym występie w 16. sezonie ESL Pro League, gdy Astralis nie załapało się na awans z grupy, Kristian „k0nfig” Wienecke miał wdać się w bójkę na gołe pięści. Organizacja niedawno ogłosiła, że zawodnik doznał kontuzji kostki, przez którą nie będzie mógł się pojawić na kwalifikacjach do Majora, czyli rozgrywkach RMR. Oczywiście ma być to powiązane z występkiem Kristiana na Malcie. Duńczyk miał wdać się w kłótnię, która szybko przerodziła się w bójkę.

Docelowym zastępcą k0nfiga ma być nie nikt inny jak Nicolai „device” Reedtz. Podobno Astralis ma negocjować cenę duńskiego snajpera, ponieważ Ninjas in Pyjamas wyceniło jego wykup na okrągły milion dolarów. Tymczasowo do głównego składu wskoczył reprezentant Astralis Talent – Mikkel „⁠MistR⁠” Thomsen, który wystąpi z duńskim zespołem na europejskim turnieju RMR.

Kariera Kristian “k0nfig” Wienecke w ostatnich latach przypomina pasmo nieszczęść. W 2021 roku, gdy reprezentował barwy Complexity, a zespół wspinał się na wyżyny rankingu HLTV, zawodnik złamał nadgarstek, co wykluczyło go na ponad dwa miesiące z aktywnej gry.