Będący na ławce rezerwowych Complexity Justin „jks” Savage, zajmie miejsce ropza w składzie FaZe na czas, gdy ten będzie zmagał się z koronawirusem.

Przed samym startem Play-Inów IEM Katowice 2022 FaZe Clan znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Z gry na najbliższe kilka dni, a być może i dłużej wypadł estoński gwiazdor – Robin „ropz” Kool, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawiursa i musiał zostać odizolowany od reszty drużyny. Przez ostatnie godziny zastanawialiśmy się, kogo drużyna karrigana powoła do składu na turniej w polskiej stolicy sportów elektronicznych. Wśród wymienianych graczy najczęściej pojawiał się nick olofmeister, lecz ten już rankiem zdementował plotki, jakoby miał zawitać do Polski na turniej Intel Extreme Masters.

Teraz w końcu poznaliśmy nick standina FaZe i ku rozczarowaniu polskich kibiców niestety nie jest nim Pasha. Aby pomóc europejskiemu zespołowi w Play-Inach IEM Katowice 2022, śpieszy już jks. Australijczyk przez ostatnie miesiące pozostawał na ławce rezerwowych Complexity, a więc udział na turnieju wysokiej rangi w Polsce będzie dla 26-latka idealną okazją, aby przypomnieć światu o swoim istnieniu i pokazać się wielu organizacjom.

Pierwszy mecz na Intel Extreme Masters Katowice 2022 FaZe rozegra już 15 lutego. Rywalem europejskiej formacji pod przywództwem karrigana będzie dobrze prezentujące się ostatnio Sprout.

Skład FaZe na czas pierwszych spotkań IEM Katowice 2022:

  • Australia Justin „jks” Savage
  • Latvia Helvijs „broky” Saukants
  • Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
  • Denmark Finn „karrigan” Andersen
  • Norway  Håvard „rain” Nygaard
  • Sweden Robert „RobbaN” Dahlström (trener)