Wiktor „mynio” Kruk nie zagra wraz z Illuminar w ESL Pro League Confrence. Mistrzów Polski w walce o Pro Ligę wspomoże Piotr „blacktear5” Kasiński.

Illuminar już za kilka dni rozpocznie walkę o awans do następnej edycji ESL Pro League. Miejsce w fazie Conference phr i spółka zawdzięczają zwycięstwu w ESL Mistrzostwach Polski. Jak się okazje do Szwecji nasi reprezentanci nie wyruszą jednak w pełnym składzie. Dziś organizacja ujawniła, że zamiast mynia w Jönköpingu ujrzymy blackteara5.

Z wpisu Illuminar wynika, że blacktear5 jedynie tymczasowo wskakuje do składu mistrzów Polski. Organizacja nie poddała powodu, dla którego turniej opuści mynio. Mając na uwadze jednak wcześniejsze informacje płynące z polskiej sceny, możemy spekulować, że jest to spowodowane możliwym powrotem Kruka do Wisły Kraków.

blacktear5 wypłynął na szerokie wody w zeszłym roku, po tym, jak dołączył do składu Anonymo w miejsce KEia.  Przygoda 20-latka w składzie Innocenta nie potrwała jednak długo i już we wrześniu 20-latek wylądował na ławce rezerwowych. W ostatnim sezonie ESL Mistrzostw Polski Kasiński wystąpił w barwach Forsaken, a pod koniec maja chwilowo przywdział trykot Illuminar, wygrywając wraz z ekipą phra Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej.

Już na start Play-Inów ESL Pro League Illuminar czeka arcytrudne zadanie. Pierwszym rywalem Polaków w Szwecji będzie Outsiders. Dla graczy Virtus.pro będzie to pierwszy występ wraz z n0rb3r7em oraz famem, którzy wypełnili lukę w składzie rosyjskiej organizacji po odejściu YEKINDARA i bustera.