Wisła Kraków i Anonymo rozpoczynają dzisiaj drogę po zwycięstwo w 3. sezonie Snow Sweet Snow. Polacy w pierwszej rundzie nie mają łatwego zadania.

  • European Union Nordavind – Poland Wisła All in! Games Kraków

Na pierwszy ogień idą gracze Wisły Kraków, którzy zmierzą się w samo południe z Nordavind. Biała Gwiazda w ostatnim czasie coraz odważniej puka do drzwi europejskiej czołówki – Polacy są już na 35. miejscu rankingu HLTV i sukces w Snow Sweet Snow pozwoliłby im awansować do wymarzonego TOP30. Spójrzmy na przeszłość SZPERA i spółki – mają oni na swoim koncie pokonanie 2:0 EXTREMUM oraz Sprout, a także GODSENT, czyli naprawdę utalentowanych ekip. By jednak ostudzić emocje, trzeba dodać, że Nordavind znajduje się w równie imponującej formie, mają za sobą pozostawionych tych samych rywali. Ekipa HSa ma sześć zwycięstw z rzędu, w tym zakończenie serii triumfów Dignitas. Obecne miejsce Nordavind w rankingu (54.) ma zerowe przełożenie na rzeczywistość. To będzie wymagający rywal dla Wisły.

  • Bulgaria SKADE – Poland Anonymo

W drugiej parze Anonymo podejmie SKADE. Co ciekawe, to Bułgarzy są faworytami w oczach bukmacherów i to dosyć jednoznacznymi. Nic jednak dziwnego – z obiektywnej perspektywy SHiPZ i spółka są obecnie na potężnej fali – 15 zwycięstw z rzędu robi wrażenie. Na domiar złego obie ekipy spotkały się ze sobą nie tak dawno – dwukrotnie w marcu. Dwukrotnie górą byli gracze SKADE… Oby powiedzenie „do trzech razy sztuka” znalazło potwierdzenie w tym spotkaniu, gdyż inne aspekty niestety nie są po stronie Anonymo. Polakom dobry wynik na Snow Sweet Snow bardzo by się przydał, przede wszystkim po to, by budować swoją niestabilną pozycję w światowym rankingu.

Harmonogram spotkań:

  • 12:00 European Union Nordavind – Poland Wisła All in! Games Kraków
  • 15:00 Bulgaria SKADE – Poland Anonymo

Transmisja obu spotkań odbędzie się na kanale Good Game.