Przygoda x-kom AGO z 3. edycją Spring Sweet Spring kończy się na etapie półfinału. Nasi rodacy uznali dziś wyższość Entropiq po pełnej serii BO3.

  • Poland x-kom AGO 1:2 Russian Federation Entropiq

Zmagania między wyżej podanymi zespołami rozpoczęła się na Anciencie. Był to oczywiście wybór Jastrzębi, które świetnie czują się na tej mapie. Udowodniły to w potyczce przeciwko Entropiq, w której co prawda po pierwszej połowie przegrywały 6:9, natomiast gdy przeszły na stronę antyterrorystów, zdominowały rywala zamykając zawody wynikiem 16:10.

Podopieczni Dmitry'ego „hooch” Bogdanova szybko jednak wyrzucili ze swojej głowy minione starcie i skupili się na kolejnym, które miało miejsce na Duście2. Po 15. rundach, w których rosyjska paczka atakowała, rezultat był minimalnie korzystniejszy dla niej – 8:7. Wydawało się więc, że jest realna szansa, aby Polacy dopięli swego na D2, lecz ostatecznie druga część meczu również ułożyła się lepiej dla Viktora „Lack1” Boldyreva i spółki – 16:11.

Nuke, który był zwieńczeniem tego półfinału nie przyniósł nam już tyle emocji, co poprzednie obszary rywalizacji. Entropiq najpierw zaprezentowało swoją siłę w defensywie, dzięki której cieszyło się z prowadzenia 11:4, a następnie nie pozwoliły AGO się przebudzić, szybko triumfując nad nimi 16:7.

Tym samym dla grona Karola „rallen” Rodowicza to koniec rozgrywek w 3. sezonie Spring Sweet SpringEntropiq za to weźmie udział w Wielkim Finale, w którym podejmie wygranego ze spotkania Complexity kontra 1WIN, które wystartuje 15:10.