Prowadzący OG – Nemanja „nexa” Isaković nie szczędził pochwał w kierunku F1KA i NEOFRAGA w wywiadzie dla portalu HLTV.

F1KU i NEOFRAG dotychczas nie mieli okazji sprawdzić się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Oczywiście zarówno Polak, jak i Czech pojawiali się czasami na poważnych imprezach, jak np. ESL Pro League, lecz nominalnie rywalizowali głównie na mniejszych turniejach pokroju Pinnacle Cup. Można by więc rzec, że forma tej dwójki na tak poważnym wydarzeniu, jak BLAST Premier Spring Finals jest wielką niewiadomą.

Innego zdania jest jednak prowadzący OG – nexa. Były zawodnik G2 w rozmowie z HLTV ciepło wypowiedział się zarówno o NEOFRAGU, jak i F1KU i nie obawia się o ich indywidualną dyspozycję na wiosennych finałach BLAST Premier. – Uważam, że F1KU i NEOFRAG to najlepsi gracze, jakich tylko mogliśmy pozyskać w tym momencie. Trenowaliśmy również z innymi zawodnikami, lecz to właśnie oni najlepiej wpasowali się w nasz zespół – stwierdził lider duńskiej organizacji.

Wiosenne finały BLAST Premier rozpoczną się już jutro. Pierwszym rywalem OG w Portugalii będzie Natus Vincere. Ze względu na zakażenie COVID-19 na turniej wraz z zespołem wyruszyć nie mógł mantuu. Miejsce Polaka tymczasowo zajmie degster.

Wszystkie mecze w ramach turnieju BLAST Premier Spring Finals 2022 można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji są Żabka, Displate oraz XTB.