Kryptowaluty i esport – te dwa światy spotkają się ze sobą za kilka dni w turnieju Blockchainowym CS:GO. Do projektu zaproszono Filipa „NEO” Kubskiego, który będzie kapitanem jednej z drużyn na czas eventu.

Zbliżające się wydarzenie będzie miało nietypowy charakter. Na liście uczestników znalazły się cztery drużyny reprezentujące świat Blockchaina i kryptowalut. Wśród nich znalazło się miejsce dla GamerHash czyli polskiego projektu podbijającego konwenty kryptowalut na Malcie, w Singapurze i Miami. Co ciekawe, doradcą zespołu marki będzie Filip „NEO” Kubski. Polak dodatkowo wcieli się w rolę kapitana drużyny na czas turnieju.

W turnieju wezmą jeszcze udział:

  • PolkaLokr – zespół tworzący rozwiązania finansowe w blockchainie
  • DuckDAO – to inkubator, który pomaga startupom, z zakresu kryptowalut i projektów blockchainowych, na szybsze wdrażanie i optymalizacje pomysłów
  • BEPRO – udostępnia technologię oraz wsparcie aplikacjom opierającym się na blockhainie. Protokół umożliwia powstanie takich projektów jak strony newsowe, markety predykcyjne, czy platformy NFT’s.

Pula nagród wynosi 1000 dolarów, ale nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nagrodą bowiem są dolary w formie USDC – to kryptowaluta zwana stable coinem, która trzyma wartość i kurs dolara w przeciwieństwie do innych kryptowalut, których wartość ulega ciągłym zmianom. Dodatkowo zawodnicy otrzymają również 5 unikalnych NFT's potwierdzających i upamiętniających zwycięstwo w pierwszych tego rodzaju zawodach. Ponadto GamerHask jeśli wygra, to przekaże podwojoną wysokość wygranej na cele charytatywne.

Współorganizatorem rozgrywek jest projekt Exeedme, w szeregach którego występuje Ricardo „fox” Pacheco, znany z takich zespołów jak G2, FaZe czy Dignitas. Fundatorem nagród jest projekt Thteta, posiadająca własny token. Transmisja spotkań odbędzie się na platformie streamingowej theta.tv, wchodzącej w ekosystem projektu. Pierwsze mecze rozegrane będą 9 kwietnia o 21:00 GMT. Finał odbędzie się 11 kwietnia o tej samej godzinie. Harmonogram meczów dostępny jest na TWITTERZE GHX.