Filip „NEO” Kubski pierwszy raz od czterech miesięcy pojawi się na rozgrywkach offline! Były gracz Virtus.pro i FaZe zasili szeregi ARCY podczas QI Banja Luka 2019.

Drużyna Wiktora „TaZa” Wojtasa dostała się na te zmagania pod koniec listopada grając wtedy jeszcze z Pawłem „dychą” Dychą. Kilka dni po osiągnięciu tego sukcesu w zamkniętych europejskich eliminacjach, kompletnie zawiodła na finałach jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski, a po powrocie z nich doszło w niej do niespodziewanego zdarzenia.

Jeden z największych polskich talentów, czyli wspomniany wcześniej Paweł postanowił, że nie będzie kontynuował współpracy z podopiecznymi Mariusza „loorda” Cybulskiego. Stwierdził, że skupi się na FPL-u i postara znaleźć nowy dom, w którym dalej będzie się rozwijał. ARCY musiało zatem na ostatnią chwilę przed ważnymi pojedynkami w decydującym etapie kwalifikacji do WESG 2019 szukać piątego zawodnika. Chyba mało kto spodziewał się, że wolne miejsce w składzie zajmie Filip „NEO” Kubski.

Tak się jednak stało. Syn Janusza „Hayabusy” Kubskiego wrócił do gry i nie ukrywał zadowolenia z otrzymanej szansy. Na swoim fanpage'u po dwóch starciach napisał – „miło było być znów na serwerze”. Najwidoczniej Karol „rallen” Rodowicz i spółka również byli szczęśliwi z powodu tej współpracy, bo postanowili ją przedłużyć o wyjazd LAN-owy. Razem z Filipem wybiorą się na QI Banja Luka 2019, którego pula nagród wynosi $35 000. Wydarzenie w Bośni i Hercegowinie wystartuje w najbliższą sobotę.

Niżej przedstawiamy pełną listę uczestników podanej wcześniej imprezy esportowej.

  • Poland ARCY
  • Denmark Copenhagen Flames
  • Russian Federation pro100
  • Serbia ex-BLUEJAYS