Niestety kolejna drużyna z naszego kraju przegrała w ćwierćfinale. Białorusini nie dali żadnych szans Polakom i wygrali w nieco ponad pół godziny.

Poland HONORIS 7:16 Belarus Nemiga

Białorusini dominowali już od samego początku starcia. W pewnym momencie prowadzili aż 8:1. Zespół NEO zdołał wygrać kilka starć, dzięki czemu ich sytuacja nie była aż tak tragiczna. Do przerwy przegrywali pięcioma punktami. Po chwili sytuacja wcale się nie poprawiła. Nemiga wrzuciła szósty bieg i znacznie zbliżyła się do końcowego triumfu. Nie mogła ona jednak zdobyć ostatniego punktu, gdyż Polacy postawili opór. W końcu jednak defensywa uległa, a HONORIS pożegnało się z turniejem. Na uwagę zasługuje Jyo, który osiągnął rating 1.71.

Za chwilę przejdziemy do kolejnego spotkania w ramach charytatywnego wydarzenia #GramyDlaBiałorusi – Sprout vs. Illuminar. Przypominamy, że rozgrywkom towarzyszy zbiórka pieniędzy dla Fundacji Białoruski Dom, która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Przekierowanie do składki znajdziecie pod tym adresem.