Według doniesień portalu 1pv.fr, organizacja FunPlus Phoenix wykupiła cały skład Heroic i wystąpi w nadchodzącym sezonie FLASHPOINT.

Organizacja, która posiada tytuł Mistrzów Świata w League of Legends z ubiegłego roku, najprawdopodobniej rozpocznie swoją przygodę z ligą FLASHPOINT. Według doniesień, FunPlus Phoenix pójdzie w ślady Gen.G i postawi pierwsze kroki na scenie Counter-Strike'a.

Pekińska organizacja miałaby pozyskać cały skład Heroic, który obecnie jest 14. najlepszą drużyną na świecie, aby wziąć udział w nadchodzących rozgrywkach FLASHPOINT. Takie postępowanie byłoby wielce ciekawym ruchem, wszak Heroic ma zapewnione miejsce w ESL Pro League, które również wystartuje jeszcze w tym tygodniu. Nie wiadomo czy duńska organizacja będzie mogła wystawić innych zawodników w EPL oraz co stanie się z ich miejscem, wszak Heroic nie jest drużyną partnerską ligi.

Heroic od początku roku znajduje się wśród 15 najlepszych drużyn na świecie, lecz ostatnio dysponują nie najlepszą formą. Najlepszym tego przykładem jest słaby występ w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora, gdzie duński zespół skończył na 9-12 miejscu po porażkach na Heretics i Copenhagen Flames. Wcześniej zawiedli na ICE Challenge oraz skończyli zaraz za podium DreamHacka Open w Lipsku.

FPX posiada reprezentantów na scenie PUBG oraz Fortnite, lecz zdecydowanie największą sławę przyniósł im zespół League of Legends. FunPlus Phoenix jest z pewnością znane przez każdego kto choć trochę interesuje się sceną esportową w Ligi Legend. Chiński zespół w ubiegłym roku wywalczył sobie Mistrzostwo Świata, po tym jak w finale Worlds 2019 pokonał G2 Esports wynikiem 3-0.

Jeżeli doniesienia staną się prawdą, zespół FunPlus Phoenix będzie wyglądać następująco:

  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • Denmark Martin „stavn” Lund
  • Denmark Johannes „b0RUP” Borup
  • Denmark Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Denmark Casper „cadiaN” Møller
  • Denmark Frederik „LOMME” Nielsen (trener)