SMASH Esport, czyli drużyna Sebastiana „NEEXA” Treli awansowała do zamkniętych kwalifikacji do rozgrywek FLASHPOINT.

Organizatorzy FLASHPOINT przedstawiają swoją ligę jako „rozgrywki, które mogą zmienić życie uczestników”. Zdecydowanie będą to jedne z najważniejszych cyklicznych zawodów odbywających się w bieżącym roku, lecz na ten moment się zapowiada, że prestiżem nie dosięgną ESL Pro League czy BLAST Premier. Mimo to, wciąż w rozgrywkach będzie do wygrania łącznie $2.000.000, zaś uczestnicy płacący za slota, będą otrzymywać część przychodów ligi.

Do zamkniętych kwalifikacji do FLASHPOINT zaproszono aż szesnaście drużyn, a drugie tyle wyłonione zostanie z otwartych kwalifikacji. Jeśli chodzi o Polaków, to bezpośrednie przepustki otrzymali x-kom AGO i Illuminar Gaming, zaś później pierwsze eliminacje wygrali reprezentanci AVEZ i Team Secret.

Polscy kibice wczoraj otrzymali kolejny powód do dumy. Sebastian „NEEX” Trela, wraz ze SMASH Esport, przebrnął przez trzecią turę kwalifikacji i już w najbliższy weekend będzie walczyć o awans do kolejnego etapu eliminacji do FLASHPOINT. Najlepsze ekipy z Europy, spotkają się z reprezentantami obu Ameryk na turnieju LAN-owym, z którego dwie zapewnią sobie miejsce w głównej lidze.