Nathan „NBK” Schmitt jednak nie zmienia gry. Zostaje na scenie CS-a, bowiem oficjalnie dołączył pod banderę mousesports!

W przygodzie Nathana „NBK” Schmitta z esportem miało się sporo zmienić. Jeszcze w czerwcu minionego roku legenda z Francji komunikowała, że nie będzie dalej rywalizowała na arenie CS:GO, na której posmakowała wygrywania każdej rangi turniejów, tylko spróbuje swoich sił w nowym tytule FPS od Riot Games – Valorancie. Dziś już wiemy, że plany przejścia na inną strzelankę muszą poczekać, ponieważ dwukrotny mistrz Majora zaangażował się w kolejny projekt na scenie Counter Strike'a.

Następnym domem Schmitta po OG, z którym rozstał się w grudniu zostało MOUZ. Niemiecka organizacja po rozczarowującym sezonie straciła swoją największą gwiazdę w postaci Robina „ropz” Koola, który postanowił przenieść się do FaZe Clanu. Poza tym pożegnała się z trenerem Torbjørnem „mithR” Nyborgem i przesunęła na ławkę rezerwowych Frederika „acoR” Gyldstranda. Luki po podanej dwójce wypełnił duet z akademii – szkoleniowiec Dennis „sycrone” Nielsen oraz snajper Ádám „torzsi” Torzsás. Dopiero co ogłoszonemu NBK-owi przypadło natomiast wejść w buty ropza. Nie będzie łatwo zastąpić tak silnego indywidualnie gracza, ale bez dwóch zdań Nathan wprowadzi sporo doświadczenia, które może pomóc rozwinąć skrzydła całej drużynie.

Tego zapewne mousesports najbardziej teraz pragnie – szybkiego rozwinięcia skrzydeł, gdyż poprzedni rok nie był dla klubu zbyt udany. Pora jednak wyrzucić to z głowy i zacząć pisać kolejny rozdział w historii Myszek. Czy lepszy? O tym przekonamy się na przełomie kilku miesięcy.

Skład MOUZ prezentuje się tak:

  • Lithuania Aurimas „⁠Bymas⁠” Pipiras
  • Slovakia David „⁠frozen⁠” Čerňanský
  • Australia Christopher „⁠dexter⁠” Nong
  • Hungary Ádám „⁠torzsi⁠” Torzsás
  • France Nathan „NBK” Schmitt
  • Denmark Dennis „⁠sycrone⁠” Nielsen – trener