Wczoraj świat obiegła informacja o odsunięciu shoxa od głównego składu G2. Ruch ten był spodziewany, ze względu na zapowiadaną operację Francuza. Stało się jednak inaczej.

Organizacja G2 poinformowała wczoraj o odsunięciu od głównego składu shoxa oraz SmithZza i zastąpieniu tego pierwszego przez mixwella. Richard „shox” Papillon w najbliższym czasie ma przejść operację nadgarstka, co wykluczy go z gry na pewien okres. Zmiany zostały zapowiadane przez włodarzy G2 już wcześniej, lecz te, które nastąpiły są niezwiązane z leczeniem Richarda.

Nathan „NBK-” Schmitt podczas swojej transmisji ujawnił kilka faktów na temat podjętych decyzji, mówiąc:

shox chciał zrobić kilka drastycznych zmian w składzie, a drużyna nie chciała na to przystać, więc sam zadecydował, że nie chce wypróbowywać mnie jako prowadzącego. Po czym później dodał – Ta decyzja nie ma nic wspólnego z jego operacją.

Dodatkowo niedługo po oficjalnym ogłoszeniu apEX napisał na swoim twitterze „shox nie wraca do drużyny”, jednak później usunął tą wiadomość zastępując ją „show może w przyszłości grać dla G2”. Może potwierdzać to pogłoski o tym, że Richard planuje zbudować nowy skład na francuskiej scenie po tym, jak dojdzie do siebie po operacji.