Tim „⁠nawwk⁠” Jonasson zostaje odsunięty od głównego składu Ninjas in Pyjamas z powodu wypalenia zawodowego.

Dwudziestodwuletni Szwed został odsunięty od głównego składu za porozumieniem stron. Organizacja postanowiła zareagować tak wcześnie jak to możliwe, aby problem wypalenia zawodowego nie urósł do większych rozmiarów. Mimo wszystko Ninjas in Pyjamas ma nadzieję, że Jonasson wróci na serwer „wcześniej niż później”. W pozostałych meczach w ESL Pro League nawwka zastąpi terener formacji Björn „⁠THREAT⁠” Pers.

Sytuacja NiP-u w Pro Lidze wskazywała, że źle dzieje się w obozie szwedzkiej formacji. Nindże w Piżamach nie wygrały ani jednego spotkania w dwunastym sezonie ligi, tracąc szanse na awans do play-offów. Tragiczne wyniki przyszły dość niespodziewanie, wszak pod koniec sierpnia Szwedzi pokazali się z dobrej strony podczas rozgrywek ESL One Cologne, gdzie zajęli 3-4 miejsce.

Rywalizacja na najwyższym stopniu osiąga wcześniej niespotykane wyżyny i wymagania wobec graczy, którzy muszą być zawsze gotowi, wciąż rosną. Staje się to coraz bardziej oczywiste, że margines błędu naszej pracy, gdy dysponujemy tylko pięcioma zawodnikami, staje się niewystarczający. Pozostawia to naprawdę niewiele miejsca na błędy i kładzie niewyobrażalne pokłady presji na graczach. Zapłacimy za to, bo jesteśmy zmuszeni na krótki okres wstawić THREATA w rolę gracza, lecz z pewnością spróbujemy mieć gotowe rozwiązanie jeśli ten problem pojawi się w przyszłości.

 – powiedział Jonas Gundersen, dyrektor operacyjny Ninjas in Pyjamas

Przypadek Tima „⁠nawwka⁠” Jonassona po raz kolejny przywołuje na tapet problem wypalenia zawodowego wśród profesjonalnych graczy Counter-Strike'a. Brak z góry określonej hierarchii turniejowej, niesamowicie napięty kalendarz oraz mecze ciągnące się godzinami powodują, że profesjonalni zawodnicy nie nadążają za wymaganiami. Jako pierwsi otwarcie o tym powiedzieli czterokrotni mistrzowie świata CS:GO spod bandery Astralis, wśród których również znaleźli się gracze proszący o dłuższą przerwę. Z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o tym problemie.