Natus Vincere od niedawna posiada tylko czterech graczy w podstawowym składzie CS-a, gdyż przesunęło prowadzącego na ławkę rezerwowych. Dziś OverDrive przekazał, że Na`Vi do nadchodzących turniejów przystąpi ze stand-inem, a konkretniej Viktorem „sdy” Orudzhevem.

Zaraz po PGL Major Antwerp 2022 mistrz wspomnianych rozgrywek – Natus Vincere postanowił przesunąć prowadzącego Kirilla „Boombl4” Mikhaylova na ławkę rezerwowych. Przypominamy, że przy podjęciu tej decyzji w grę nie wchodziły sprawy dotyczące dyspozycji dowodzącego na serwerze. Chodziło o ryzyko naruszenia reputacji organizacji z Ukrainy, która pierwszy raz od dłuższego czasu musiała się zastanowić, kogo warto sprowadzić na wolne miejsce pod swoimi skrzydłami.

Na łamach portalu Dexerto kilka dni temu pojawił się artykuł, w którym mogliśmy przeczytać o pomyśle Na`Vi na przyszłość dywizji CS:GO. Otóż zespół testował opcję ze zmienioną rolą Denisa „electroNic” Sharipova, który zajął się IGL-owaniem, a dodatkowo zainteresował się podjęciem współpracy z Timurem „buster” Tulepovem. Był jednak pewien warunek, bowiem Natus Vincere chciało podpisać umowę z busterem tylko w momencie, gdy Virtus.pro zwolni go z kontraktu.

To się nie wydarzyło i na ten moment nie wydarzy. Timur dalej będzie siedział na ławce rezerwowych w VP, podobnie jak Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis, którego również jeszcze nikt nie wykupił. Na`Vi natomiast najprawdopodobniej do nadchodzących wydarzeń przystąpi po prostu ze stand-inem. Takie informacje za pomocą Twittera przekazał OverDrive, który twierdzi, że do formacji Oleksandra „s1mple” Kostylieva może tymczasowo dołączyć Viktor „sdy” Orudzhev. Rifler pochodzący z Ukrainy wcześniej występował w barwach MAD Lions, w którym działał z polskim duetem – Michałem „MICHU” Müllerem oraz szkoleniowcem Jakubem „kuben” Gurczyńskim.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to już od 15. czerwca w ramach BLAST Premier Spring Final będziemy obserwować następujący skład Na`Vi:

  • Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Ukraine Valerii „b1t” Vakhovskyi
  • Russian Federation Denis „electroNic” Sharipov
  • Russian Federation Ilya „Perfecto” Zalutskiy
  • Ukraine Viktor „sdy” Orudzhev
  • Ukraine Andrii „B1ad3” Horodenskyi – trener