NAVI wygrywa trzeci turniej BLAST Premier z rzędu. W finale wiosennego sezonu bez żadnego problemu poradzili sobie z Team Vitality.

Przed startem turnieju BLAST Premier Spring Final 2022 zrodziło się wiele niewiadomych dotyczących składu Natus Vincere. Ukraińska organizacja, wiedząc o nadchodzącym skandalu, zwolniła kapitana dywizji CS:GO i do rozgrywek w Lizbonie przystąpiła nie tylko ze zmiennikiem, ale również z nowymi rolami wewnątrz zespołu. Prowadzącym został Denis „electronic” Sharipov, który błyskawicznie przystosował się do nowego zadania, co pokazały późniejsze wyniki – NAVI na swojej drodze pokonało m.in. FaZe Clan, doszczętnie niszcząc ich na serwerze. Lukę w zespole wypełnił były reprezentant MAD Lions – Viktor „sdy” Orudzhev.

Ukraiński w wielkim finale stanął w szranki z Team Vitality, czyli francusko-duńskim zespołem, który na początku roku został okrzyknięty „super-teamem”. Jednak Pszczółki nie są w stanie przekuć swojego pompatycznego miana na współmierne wyniki. Występ w finale BLAST Premier Spring Final 2022 to jak dotąd największe osiągnięcie tego składu, ale jak się okazało „występ” jest tu kluczowym słowem.

Pojedynek pomiędzy NAVI a Vitality okazał się być szalenie jednostronny. Ukraińska formacja pokazała, że nawet z nowym kapitanem oraz zmiennikiem wciąż są przynajmniej o klasę lepsza niż przeciwnicy. s1mple i spółka na przestrzeni dwóch map w finale oddali zaledwie trzynaście punków – osiem na pierwszej i pięć na drugiej mapie. Pszczółki dosłownie były bezradne w starciu z byłymi mistrzami świata w CS:GO.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Final 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji są Żabka, Displate oraz XTB.