NAVI wygrywa 14. sezon. ESL Pro League i cykl Intel Grand Slam. W finale zobaczyliśmy pełne pięć map, a ostatnia była pięknym zwieńczeniem całego spotkania.

Wymarzony początek dla NAVI

Finał rozpoczął się znakomicie dla NAVI. Już na pierwszej mapie ekipa s1mple chciała pokazać, kto będzie rozdawał karty w tym spotkaniu. Na Duście 2 triumfowali zawodnicy Natus Vincere, a show s1mple’owi ZywOo skradł electronic, który zakończył go z ratingiem 1,55 i 29. fragami.

Vitality szybko doprowadziło do remisu

Francuzi podirytowani porażką na mapie numer jeden szybko chcieli pokazać, że ich rywale wcale nie będą mieli łatwej drogi ku zwycięstwu w ESL Pro League i Intel Grand Slam. Pszczółki kończyły pierwszą połowę na Inferno z trzypunktową zaliczką – prowadząc 9 do 6. Następnie pokazały bezbłędną grę po stronie CT, nie pozwalając formacji z regionu CIS wygrać nawet jednej mapy. Na tablicy wyników mieliśmy więc remis.

Cios za cios

Mapa numer trzy – Nuke i tym razem wybór NAVI. Zespół s1mple’a w trakcie przerwy zrobił szybką analizę błędów, bo ich gra po stronie atakującej kompletnie nie przypominała tej z Inferno. Podopieczni B1ad3a po piętnastu rundach prowadzili 11 do 4. Druga pistoletówka także padła na konto Natus Vincere, co przełożyło się na wygranie kolejnych dwóch rund. Po gorszym okresie ekipie B1TA udało się zamknąć trzecią grę i ponownie wysunąć się na prowadzenie.

NAVI kompletnie nie radziło sobie na mapach wybranych przez Vitality, jednak to samo można było powiedzieć o grze Francuzów na tych pickowanych przez ich rywali. Pszczółki ponownie pokazały się z kapitalnej strony, grając na swojej mapie. Formacja prowadzona przez XTQZZZA nie dała żadnych swoim rywalom na Overpassie i zdemolowało graczy Natus Vincere, pozwalając im zdobyć tylko siedem rund.

Piękne zwieńczenie finału

Nowego mistrza ESL Pro League wyłonić miał Mirage, czyli jedyna neutralna mapa, na której obie ekipy prezentują świetną formę.  Po pierwszej połowie NAVI prowadziło aż 10 do 5, a to wszystko dzięki kapitalnej grze electronica, który piętnastą rundę kończył ze statystykami 20-6! Sytuacja dla Vitality zrobiła się arcytrudna, gdy shox nie zdołał odbić bombsite’u w sytuacji 1vs2 i tym samym Natus Vincere zdołało wygrać drugą pistoletówkę. Francuzi zrehabilitowali się jednak szybko i wygrali rundę force, w której mieli sporo szczęścia.  s1mple’owi zabrakło 0,1 sekundy, aby podłożyć bombę w clutchu 1vs1. Ekipa ZywOo zaczęła wracać do spotkania z dalekiej podróży. W pewnym momencie tracili oni do formacji z regionu CIS już tylko jeden punkt. Później mecz zaczął nam przypominać świetną walkę bokserską, w której padał cios za cios. NAVI ciągle próbowało odskoczyć swoim przeciwnikom, ale ci szybko odpowiadali. Ostatnia runda była pięknym zakończeniem tego finału. ZywOo został wyeliminowany przez s1mple’a, dzięki czemu ten dał swojej drużynie upragnione trofeum.

Historyczny dzień dla NAVI

Dla NAVI jest to pierwsze w historii organizacji zwycięstwo w ESL Pro League. W dodatku s1mple i spółka mogą cieszyć się ze zwycięstwa w cyklu Intel Grand Slam i zdobycia dodatkowego miliona dolarów. Wcześniej ta sztuka udała się tylko Liquid oraz Astralis.

NAVI 3:2 Vitality

  • Dust2 – 16:10
  • Inferno – 6:16
  • Nuke – 16:11
  • Overpass – 7:16
  • Mirage – 16:14