Jesteśmy świeżo po IEM Beijing-Haidian, który odcisnął swoje piętno na rankingu HLTV. Duże skoki do przodu wykonali G2 i Complexity, na podium wspięli się zaś gracze Natus Vincere.

W światowej czołówce doszło do kilku zmian, ale szczyt nadal pozostaje zachowany. Mowa oczywiście o pierwszym miejscu Vitality i drugim stopniu podium należącym do Heroic. Najniższy stopień „pudła” uległ jednak zmianie – pozycję Astralis zajęli obecnie gracze Natus Vincere. Rosjanie i s1mple przegrali w finale IEMa, jednak skok o dwie lokaty w rankingu mogą nieco osłodzić tę porażkę. Duże awanse w czołówce zaliczyli także G2 i Complexity. W dalszych rejonach rankingu warto odnotować pojawienie się MIBR-u w TOP30, a także Triumphu i Espady. ENCE zaś jest blisko wypadnięcia z grupy trzydziestu najlepszych drużyn na świecie.

1. France Vitality (-)
  2. Denmark Heroic (-)
  3. Russian Federation Natus Vincere (+2)
  10. European Union Complexity (+5)

Na polskiej scenie mieliśmy finały ESL Mistrzostw Polski, które jednak nie zmieniły zbyt dużo w rankingu HLTV. W naszym wewnętrznym rankingu Izako Boars spadło i jest obecnie piątą siłą kraju. Najciekawiej wygląda to, co wydarzyło się z Envy – ekipa MICHA i kubena awansowała aż o 36 pozycji i obecnie zajmuje 58. miejsce.