Mimo że to transfer do akademii, to z pewnością musiał wzbudzić ciekawość – NAVI Junior zakontraktowało Adama „froz1k” Nagornego. To 13-latek z Ukrainy.

Akademie w dużych organizacjach stają się coraz bardziej popularne, czego największym dowodem jest otwarta liga akademicka od WePlay. W ostatnich miesiącach byliśmy również świadkami spektakularnych awansów z „juniorów” do „seniorów”, m.in. właśnie w Na'Vi, gdzie karierę rozwija B1T. 18-latek jeszcze w marcu tego roku był reprezentantem akademii, a dziś jest wyróżniającym się graczem, który zdobył IEM Cologne wraz z główną drużyną. Nic więc dziwnego, że projekty akademickie poszukują coraz to młodszych zawodników, by szybciej wyłapać potencjalne talenty.

Tym razem Na'Vi zaskoczyło, bo przyjęło pod swój dach 13-latka. To Adam „froz1k” Nagorny, pochodzący z Ukrainy gracz, który na HLTV nie ma jeszcze ani jednego rozegranego spotkania. Póki co nastolatek podbija ligi FACEITA, gdzie posiada ranking ponad 3000 ELO, a najbardziej zasłynął ACE'em z zeszłego roku, który został uwieczniony na streamie u NaToSaphiXa.

Akademia Natus Vincere to oczywiście pierwszy kontakt froz1ka z profesjonalnym światem. Na razie nie będzie występował pod banderą NAVI Junior, a będzie chłonął wiedzę raczej teoretyczną i uczestniczył w treningach, by podglądać starszych kolegów.

W tym miejscu warto wspomnieć o szeroko zakrojonej akcji scoutingowej Natus Vincere. Ukraińska organizacja posiada nie tylko zespół NAVI Junior, czyli flagowy produkt akademii, ale również NAVI Youth, w której znajduje się obecnie dwóch graczy, a także NAVI Academy. Dzięki takim strukturom, świat esportu coraz bardziej przypomina ten znany ze sportów tradycyjnych, gdzie największe kluby świata szkolą roczniki już od najmłodszych lat.