Według doniesień Natus Vincere odsunęło od głównego składu Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa i poszukują uzupełnienia na jego miejsce.

Ladislav „GuardiaN” Kovács we wrześniu ubiegłego roku ponownie przywdział koszulkę Natus Vincere, zastępując w głównym składzie Danylo „Zeusa” Teslenko, który udał się na emeryturę. Spora część społeczności CS:GO podważała słuszność tego transferu i, jak pokazał czas, mieli rację. GuardiaN nie poprowadził Na`Vi do żadnego mistrzostwa w ciągu ostatnich miesięcy 2019 roku, zaliczając przy tym jeden z największych spadków formy w karierze.

Całkowicie zrozumiałym więc ruchem jest odsunięcie Ladislava od głównego składu, bo właśnie o takiej decyzji mogliśmy usłyszeć doniesienia w ciągu ostatnich kilku dni. Informacje wypłynęły od Alexey'a „OverDrive'a” Birukova, obecnego trenera ESPADY. Według niego Natus Vincere rozpoczęło poszukiwania utalentowanego strzelca, zaś karabin snajperski wróci na wyłączność w ręce Oleksandra „s1mple'a” Kostylieva. Organizacja najpierw na oku miała jednego z reprezentantów forZe, lecz teraz prowadzi rozmowy z dwoma innymi graczami.

W oko Na`Vi wpadli: Igor „forester” Bezotecheskiy i Ilya „perfecto” Zalutskiy. Obydwoje wystąpili na ostatnim Majorze w Berlinie – ten pierwszy w barwach ówczesnego Dream Eaters, zaś ten drugi w Syman Gaming, które reprezentuje po dziś dzień.

Poczynania te skomentował Duncan „Thorin” Shields, który skrytykował organizację za te wybory. Według niego jest masa innych bardziej utalentowanych graczy, zaś Duncan nazwał foreseta i perfecto „nikim”.