Mistrzostwo IEM Cologne 2021 zdobyte przez Na`Vi zapewniło im powrót na szczyt rankingu HLTV. Udany turniej zaowocował również awansem FaZe Clanu.

Nie powinno nikogo zdziwić, że Natus Vincere wróciło na szczyt światowego rankingu HLTV po podniesieniu pucharu IEM Cologne 2021. W ubiegłym tygodniu tracili ponad 300 punktów do Gambit, lecz zespół Hobbita nie zdołał utrzymać pierwszego miejsca. s1mple i spółka wrócili na tę pozycję po trzech miesiącach absencji i spadku na piąte miejsce w międzyczasie.

Największy awans w ciągu ostatniego tygodnia zaliczyło FaZe Clan, które podskoczyło aż o jedenaście pozycji. Europejska drużyna pokazała fenomenalną formę w Kolonii, zaskakując społeczność Counter-Strike'a. Zadowoleni mogą być również reprezentanci Endpoint, którzy po zajęciu drugiego miejsca w Pinnacle Cup II wspięli się o osiem szczebli i plasują się na 23. miejscu. Ostatni tydzień okazał się najsłabszy dla Ninjas in Pyjamas, OG oraz Akumy, wszak wszystkie zespoły zaliczyły cztery miejsca spadku. Nindże oraz Heroic wypadły z najlepszej piątki. Duńska formacja zajmuje obecnie najniższą pozycję od kwietnia bieżącego roku, gdy zdecydowała się na zmiany kadrowe.

Jeśli chodzi o polskie poletko, to prym wciąż wiedzie x-kom AGO. Jednak doszło do przetasowania na dwóch kolejnych pozycjach – Anonymo wyprzedziło Wisłę All in! Games Kraków i to Snax i spółka obecnie jest polskim top 2 według rankingu HLTV. Do kolejnego przestawienia doszło pomiędzy PACTEM oraz Izako Boars, wszak Dziki spadły o jedno oczko ustępując czwarte miejsce.