Natus Vincere melduje się w wielkim finale BLAST Premier Fall Final 2021. Swojego przeciwnika w walce o kolejne trofeum ekipa s1mple’a pozna dziś. Będzie nim Vitality bądź Astralis.

W półfinale górnej drabinki Natus Vincere zmierzyło się z Vitality. Mistrzowie PGL Major Sztokholm zdeklasowali wręcz Pszczółki, które w ciągu dwóch map wygrały łącznie jedynie 13 rund i były kompletnie bezradne w starciu z NAVI. Ekipa s1mple awansowała więc do wielkiego finału BLAST Premier Fall Finals i już dziś powalczy o kolejne trofeum do swojej, jakże już wypełnionej gabloty.

Pomimo wczorajszej porażki Vitality wciąż ma szanse awansować do finału BLAST Premier Fall Finals. Francuski zespół spadł do drabinki przegranych, gdzie zmierzy się z Astralis, które wczoraj ograło Heroic w derbach Danii, deklasując ekipę cadiaNa na mapie numer dwa. Chociaż jest to dosyć odważna teza, to coraz częściej słyszymy zdania, że to właśnie gla1ve i spółka mogą być tymi, którym uda się zatrzymać potwora z Bliskiego Wschodu.

Astralis z pewnością będzie dziś mogło ponownie liczyć na wsparcie publiczności, która wczoraj żyła na trybunach niczym podczas finału Majora. Nie ma się czemu dziwić, bo ekipa Xyp9xa może napisać kolejną wspaniało historię. Gdyby Duńczykom udało się pokonać Vitality, a następnie Natus Vincere to wygraliby swój debiutancki turniej w nowym składzie.

Harmonogram:

15:30 – Denmark Astralis vs Vitality France

19:00 – Russian Federation NAVI vs Astralis/Vitality  Denmark/France