Po bardzo zaciętym Inferno oraz niesamowitej grze na mapie Nuke, FaZe Clan zostało zwycięzcą PGL Major Antwerp 2022.

Pojedynek w wielkim finale rozpoczął się od ośmiorundowej serii wygranych FaZe Clanu. Europejska formacja w pierwszych rundach całkowicie zdominowała swoich oponentów. Ich gra była wręcz bezbłędna – systematycznie zajmowali kolejne centymetry mapy Inferno, a następnie stawiali kropkę nad 'i' w idealnym momencie. Cały skład wiedział co robić, czego nie można powiedzieć o NAVI, wszak niektórzy z zawodników w piątej rundzie nie mieli nawet jednego fraga. Przełamanie dla Ukraińców przyszło dopiero w dziewiątej rundzie i od tego momentu z Natus Vincere rozkwitało w każdej kolejnej potyczce. Fenomenalna gra po stronie terro pozwoliła im wyjść naprowadzenie 14:13, lecz potrzebna była dogrywka aby wyłonić zwycięzcę. FaZe w ostatniej rundzie w ostatnim momencie zmieniło decyzję dotyczącą celu ataku, i podłożyli pakę dosłownie milisekundy przed końcem czasu, a to dało im zwycięstwo na pierwszej mapie.

FaZe Clan równie mocno weszło w drugą mapę. Jako, że Nuke został wybrany przez NAVI, mogli rozpocząć po stronie antyterrorystów, która mocno ułatwia zdobywanie punktów. Europejska formacja w pewnym momencie mogła pochwalić się wynikiem 10:2, jednak ukraiński zespół jeszcze przed zmianą stron poprawił swój wynik na 10:5, dając sobie pole do comebacku. Naturalnie Ukraińcy zaczęli walczyć o powrót, ale ofensywa FaZe była zbyt skuteczna. Ponownie najmocniej błyszczał Håvard „rain” Nygaard wielokrotnie biorąc ciężar gry na swoje barki. Ostatecznie NAVI nie obroniło tytułu, przegrywając na ostatniej mapie wynikiem 16:10.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.