NAVI Javelins awansowało do półfinału ESL Impact Valencia 2022. W nim Polki czeka jednak arcytrudny rywal w postaci zawodniczek FURII.

NAVI Javelins swoją przygodę z turniejem w Hiszpanii rozpoczęło nie specjalnie dobrze, bowiem na start uległo BIG EQUIPA. Następnie Polki potrafiły z łatwością pokonać Mindfreak, tym samym zachowując szanse na awans do fazy pucharowej. Bój o play-offy Angelka i jej ekipa miała stoczyć ponownie z Portugalkami, które w ostatnim czasie były lekko mówiąc ciężkimi przeciwniczkami dla naszych rodaczek.

Wczoraj Polki potrafiły jednak przełamać swoją niemoc i zrewanżowały się portugalskiej formacji za porażkę na start ESL Impact Valencia oraz tę w Play-Inach ESL Impact League. NAVI Javelins domknęło decydujący pojedynek w grupie A już na dwóch mapach, wygrywając 19 do 17 na Nuke’u i 16 do 19 na Inferno, tym samym pieczętując swój awans do  kolejnej rundy turnieju.

W półfinale ESL Impact Valencia 2022 NAVI Javelins zmierzy się z FURIĄ. Zawodniczki brazylijskiej organizacji są w tym starciu ogromnym faworytem, co ukazują najlepiej kursy bukmacherskie. Kurs na awans do finału Polek wacha się w granicach 5,0, zaś FURII w przedziale 1,05-1,15.

14:30 – Brazil FURIA Female vs NAVI Javelins Poland