Drugi etap ESL Pro League trwa w najlepsze. Po pierwszym dniu rozgrywek w grupie B bez punktów pozostały drużyny Na`Vi oraz BIG.

Wczoraj wystartowały zmagania ekip z grupy B w drugim etapie fazy grupowej ESL Pro League. W play-offach pozostały już tylko dwa miejsca, a walczą o nie cztery zespoły – North, Heroic, BIG oraz Natus Vincere.

Pierwsze punkty wpadły na konta duńskich drużyn. North rozprawiło się z Natus Vincere w bardzo wyrównanym, trzymapowym pojedynku. Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka na każdej z przegranych lokacji byli naprawdę blisko przechylenia szali korzyści na swoją stron, lecz przeciwnicy okazywali się odrobinę lepsi. Zdecydowanie gwiazdą spotkania był Denis „electronic” Sharipov, który w całej serii zdobył prawie 90 fragów, ale nawet to nie pozwoliło jego drużynie wygrać tego meczu.

W drugim spotkaniu Heroic poradziło sobie z BIG. Duńczycy w poprzedniej fazie przegrali na Arystocracy, lecz tym razem pokazali swój potencjał w pojedynku z Niemcami. Z pewnością jest to zasługa przyjęcia w szeregi Nielsa-Christiana „NaToSaphixa” Sillassena, który w tym meczu zdobył najwięcej eliminacji ze swojego zespołu – aż 46.

Dziś czekają nas kolejne spotkania ESL Pro League:

  • 18:20 – Ukraine Natus Vincere vs Germany BIG
  • 22:00 – Denmark Heroic vs Denmark North

Mecze można oglądać na kanale ESL Polska.